foto3

Terbuni merr fitoren e rradhës : Iliria 2 – 4 Terbuni

  ILIRIA – TËRBUNI 2 – 4GOLAT: Goxhaj 18′, Balluku 25′ / Greca (2) ,Kepi ,CutraILIRIA: Baku, Melani (Lilaj 52′), Goxhaj, Balluku, Mata, Doçi, Kurti, Selaci (Bërdufi 60′), Caca, Vathi (Lleshi 70′), Ajazi. Trajner: F.SalaTËRBUNI: Djokoviç, Kepi, Mone, Lila, Danaj, Çutra, Mziu (Lekaj 67′), Greca, Tafa (Baku 72′), Rroca, Djarmati (Dimo 46′). Trajner: E.PloriGJYQTARË: K.Shahini, F.Elezi, [...]

Lini koment Vazhdo Leximin →

“Miss Globe 2014″ vjen në Pukë

  Me date 31.10.2014  Ora 19.00 ne ambjentet e Pallatit te Kultures Pukes do te zhvillohet aktiviteti “Miss talente Show 2” ne kuadrin e Miss Globe me pjesmarrjen e vajzave nga te gjithe bota te cilat me bukurine e tyre do ndriçojne qytetin tone.Ftojme te gjithe Pukjanet qe te shprehim Kulturen dhe mikepritjen qe na karekterizon dhe [...]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Java e 2-të e Kategorise se Pare : Terbuni 1 – 0 Kamza

  Tërbuni e ka nisur me fitore në shtëpi, teksa ka mundur Kamzën me rezultatin 1-0. Një gol i Lekaj që në minutën e 5-të ka rezultuar me vlerë tri pikësh në fund të takimit. Sfida nis vrullshëm për pukjanët, të cilët që në minutën e dytë krijojnë me anë të Grecës, por jashtë. Në [...]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Bashkia Pukë ju uron Gëzuar Kurban Bajramin

Të nderuar bashkëqytetare ! Bashkia Pukë ka kënaqesine dhe nderin t’ju drejtohet të gjithe ju besimtarve musliman që me rastin e Kurban Bajramit t’ju urojmë Gezuar kete Nate të madhe ! Kjo nuk është feste e  fitores, por feste e sakrifices.Kjo është feste e bashkimit,festë e dashurise për njëri tjetrin,feste e kuptimit të jetës ashtu siç [...]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Puka në “Panairin e Turizmit Aventure” në Francë

Puka në Panairin e Turizmit Aventure në Francë ishte  nje perfaqesim dinjitoz qe ju be Pukes ne kete takim shum te rendesishem per promovimin e Turizmit ku Puka u rreshtua ne krah te shum qyteteve dhe shteteve te rendesishme ne fushen e Turizmit. Panairi zgjati 3 dite dhe u zhvillua ne Paris ne ambjentet e  Massy-Opera [...]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Shpallje per levizje paralele dhe per pranimin ne Sherbimin Civil (pozicioni specialist finance)

Klikoni poshte per te shikuar informacion me te detajuar : NJOFTIM-1 Model C.V  

Lini koment Vazhdo Leximin →

Kupa e Republikes : Tomori 1 – 2 Tërbuni

TOMORI – KF TËRBUNI 1-2Golat: G.Arbri 7′ / Agastra 66′ (pen), Greca 90+3′Gjyqtarë: K.Cjapi, O.Grabova, E.Begaj Kupa e Republikes ne raundin e pare te saje vuri perball ekipit tone nje rival me emer si Tomori i Beratit, ndeshja e pare u zhvillua ne Berat ku pas nje loje shum te bukur ne pjesen e dyte te [...]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Sot u zhvillua aktiviteti “Levizja Europiane” e njohur si “Europian Move Week”

Sot u zhvillua aktiviteti “Levizja Europiane” e njohur si “Europian Move Week” ku i ftuar ishte dhe Kryetari i Bashkise Puke z.Beqir Arifaj si dhe personalitete te tjera te rendesishme,gjithashtu Bashkia Puke ofroi te gjitha kushtet ne 2 Muzete e Qytetit ku u zhvilluan nje pjese e aktiviteteve te kesaj levizje. Kjo dhe njeher shpreh [...]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Stadiumi “Ismail Xhemaili” gati për sezonin e ri të Kampionatit Shqipëtar të Futbollit

Stadiumi “Ismail Xhemaili” eshte plotesisht gati per fillimin e sezonit te ri ,duke u rikonstruktuar ne ambjentet e brendshme dhe te jashtme duke i dhene atij nje imazh te ri para ndeshjes se pare te sezonit.Punimet e bera konsistojne ne lyerjen e te gjitha ambjenteve te brendshme dhe te jashtme te stadiumit,rregullime ne dhomat ku do [...]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Tërbuni barazon në sfiden e pare në transferten e vështirë me Besen

BESA-TËRBUNI 1-1GOLAT: A. Sallaku 2′/ Tafa 16′BESA: Lika, Perja, Zeqaj, Balaj, Mezini(S.Sallaku 58′), Muçaj, Çelhaka, Kuli, Manuka(Beqja 61′), Pelingu, A.Sallaku(Krasniqi 65′). Trajner: A Mërgjyshi TËRBUNI: Xhokoviç, Lila, Kepi, Mone, Danaj, Greca, Çutra, Tafa(Lekaj 75′), Rroca, Agastra(Marku 89′), Mziu(Steven 71′). Trajner: E. Plori GJYQTARË: B Breshanaj,E Potomi,B Mesi(Tiranë) KARTONË TË VERDHË: Greca, Muçaj,Kepi, Çutra, Zeqaj VËZHGUES: [...]

Lini koment Vazhdo Leximin →