foto3

Ambasadori Amerikan z.Alexander Arvizu vizite ne Qytetin e Pukes

Ambasadori Amerikan z.Alexander Arvizu vizite ne Qytetin e Pukes me rastin e zhvillimit te panairit te Shendetsise nga DSHP Puke.Kjo vizite ishte e para per ambasadorin Amerikan ne qytetin tone. Pastaj z.Arvizu zhvilloi nje takim ne ambjentet e Bashkise Puke ku ju dhurua nga Kryetari i Bashkise Puke z.Arifaj Çelsi i Qytetit te Pukes dhe […]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Festa e 70 – vjetorit të Çlirimit te Pukës

Me rastin e 70-vjetorit te Çlirimit te Pukes Bashkia Puke u kujdes per te gjitha detajet e ceremonise per nderimin e Deshmoreve te Kombit u bene vizita ne Varrezat e Deshmoreve si dhe ne Muzeumin e Qytetit.Ne ceremoni moren pjese Kryetari i Bashkise Puke z.Beqir Arifaj , Deputeti i zones z.Mark Frroku , Nen/Kryetari i […]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Ceremonia e vendosjes se emrit “Ymer Bardhosh Laçi” sheshit tek kryzimi i tregut

Sot u zhvillua ceremonia e vendosjes se emrit sheshit tek kryzimi i tregut i cili tani e tutje do te quhet sheshi ” Ymer Bardhosh Laçi” .Vendim ky i marre nga Keshilli Bashkiak Puke me propozim te Bashkise Puke duke i dhene keshtu nje sheshi te rendesishem te Qytetit emrin e Patriotit Ymer Bardhosh Laçi […]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Çerdhia e re e qytetit tani me një set të ri dhe të plotë guzhine

Çerdhia e re e qytetit tani me një set të ri dhe të plotë guzhine i mundesuar fale mbeshtetjes se zj.Marjana Graf  e cila nuk e harron Puken ne asnje moment.Ne furnizimin e Çerdhes me setin e ri te Guzhines moren pjese zj.Marjane Graf , Kryetari i Bashkise Puke z.Beqir Arifaj ,z.Skender Thaci dhe punonjes […]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Edicioni i 7-të i Sofres Pukjane

U zhvillua dje edicioni i 7-te i Sofres Pukjane nje aktivitet qe ka krijuar nje tradite te mire prej vitesh duke pasur keshtu bashkepunimin e ngushte me Bashkine Puke.Ne kuader te kesaj dite u zhvilluan shum aktivitete te cilat nisen ne oret e para te mengjesit duke krijuar nje atmosfere festive ne qytetin tone dhe me […]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Dokumentari per jeten dhe veprat e artistit Pukjane Frrok Haxhija

Ne kuader te edicionit te 9-te te Sofres Pukjane ne ambjentet e Pallatit te Kultures Puke u zhvillua aktiviteti per transmetimin e dokumentarit per te kujtuar te ndjerin , Artistin e merituar Pukjan virtuozin Frrok Haxhia .Ne kete takim moren pjese deputeti i Qarkut z.Mark Frroku ,Kryetari i Bashkise Puke z.Beqir Arifaj , Drejtuesi i […]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Promovimi i librit “Gjeniu i Çiftelise” te autorit z.Mark Mesuli

U zhvillua ne ambjentet e biblotekes se Pallatit te Kultures Puke aktiviteti per promovimin e librit te autorit z.Mark Mesuli “Gjeniu i Çiftelise ” Autobiografi te Artistit Ndue Shyti .Ne fjalen pershendetese Kryetari i Bashkise z.Beqir Arifaj falenderoj autorin e librit per vlersimin e nje Ikone te Kultures Pukjane z,Ndue Shyti Nderi i Kombit. dhe […]

Lini koment Vazhdo Leximin →
Terbuni arrin nje fitore me mjaft vlere ne transferten e veshtire te Burrelit

Terbuni arrin nje fitore me mjaft vlere ne transferten e veshtire te Burrelit

BURRELI – TËRBUNI 0-1GOLI: Lekaj 88′BURRELI: Xhixha, Mëllugja, Kaloshi, Qendro, Met’hasani, Rrapo, Myftaraj, Mata (Salaj 80′), Pirani, Julio Cezar, De Santos (Bruka 56′). Trajner: V.GjoniTËRBUNI: Djokoviç, Mone, Kepi, Lila, Danaj, Çutra (Kullo 58′), Tafa, Greca, Mziu (Lekaj 70′), Rroca, Agastra (Djarmati 85′). Trajner: E.PloriKARTONË TË VERDHË: Met’hasani 86′ / Çutra 33′, Greca 51′GJYQTARË: B.Ziri, E.Veseli, […]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Miss Globe 2014 ne Puke

Per here te pare ne qytetin e Pukes u zhvillua aktiviteti Mis Globe 2014 Talent Show fale mbeshtetjes se deputetit te Qarkut Shkoder z.Mark Frroku dhe Bashkise Puke nen kujdesin e vecante te Kryetarit z.Beqir Arifaj .Puka u be me e bukur me pranine e Miseve ne qytetin tone,aktiviteti i zhvilluar ne naten e pare ne […]

Lini koment Vazhdo Leximin →

Rikonstruksioni i fasadave i jep nje pamje te re Qytetit tonë

  Eshte drejt perfundimit projekti per Rikonstruksionin e fasadave te qytetit ,projekt ky i cili i ka ndryshuar imazhin e qytetit tone duke krijuar nje shumllojshmeri ngjyrash te cilat kane krijuar nje pamje shum te bukur ne qytet. Ndryshimi ndermjet pamjes se vjeter qe ka pasur qyteti dhe pamjes se re eshte i dukshem nga […]

Lini koment Vazhdo Leximin →